|
Dnes 08–16
0
/

Tipy na ratanový nábytek a doplňky do koupelny


 

Smí ratan do koupelny? Tak zní častá otázka našich zákazníků. A naše odpověď zní skoro vždy pozitivně. Ratan v koupelně, ale třeba i kuchyni, krásně vypadá a navíc šetří přírodní prostředí.

Výhody ratanu v koupelně

Krásně doplní interiér

Ratan jako přírodní materiál dobře dýchá, je lehký a snadno ho kamkoliv přenesete. Proutěný dekor vynikne v každém moderním interiéru. Barevně mu svědčí hlavně odstíny bílé, krémové, nebo hnědé. Pěkně ladí i s modrou nebo zelenou.

Ocení ho i alergici

Rotan rákosový (botanicky calamus rotang) je liána přirozeně rostoucí v tropických lesích. I alergici se bez obav mohou posadit na ratanové židle nebo křesla – a to i bez oblečení. Pozor pouze na nekvalitní barvy nebo moření.

Šetří životní prostředí

Liány rotanu domorodci sklízí ručně a s ohledem na okolní lesy a životní prostředí. Rostlina navíc rychle dorůstá. Výběrem ratanového nábytku tak máte jistotu, že kvůli vám nepadl žádný letitý strom.

Často vydrží víc než dřevo

Změny teplot přírodnímu ratanu tolik nevadí. Nesvědčí mu však přímý sluneční svit a umístění u kamen. U nich rychle vysychá a může popraskat. Zvolíte-li ale vhodné místo, vydrží vám nábytek z ratanu v koupelně i desítky let. Zaplatíte přitom daleko méně než za nábytek ze dřeva.

Nevýhody ratanu v koupelně

  • V nevětraném prostoru hrozí napadení plísní.
  • Neměl by přijít do styku s větším množstvím vody.
  • Nesvědčí mu ani přímé působení tepla.

Jak předejít problémům s plísní?

Větrejte po každém koupání a delším sprchování. Je jedno, jestli otevřete dveře do koupelny, okno nebo pustíte větrací systém. Kromě pravidelného úklidu věnujte pozornost i zdem – jednou za pár let je preventivně přetřete nátěrem do koupelny.

Plíseň se drží v nevětraných místnostech s teplotou nad 20 stupňů Celsia a vlhkostí kolem 85 %. Proto je tak důležité větrání a stírání vlhkých míst.

Pokud to nepomůže a objevíte na nábytku náznak plísně, mechanicky ji setřete a aplikujte speciální ochranný postřik.

Ratanový nábytek do koupelny

V závislosti na velikosti vaší koupelny přichází v úvahu:

Ratanová komoda pojme hygienické potřeby od šamponů po žiletky. Na stolek nebo lavici si položíte vše potřebné ke koupeli nebo sprše. Na židli nebo v křesle si navrch i nerušeně odpočinete.

Pamatujte ale, že všeho moc škodí. Jeden, dva kusy ratanového nábytku budou tak akorát. Dolaďte je ještě pár doplňky z ratanu nebo mořské trávy a vaši koupelnu bude každý obdivovat. Zajímavé tipy najdete třeba na Pinterestu.

Ratanové doplňky

Nechcete, aby se vám hřebeny, šampony, sponky, žiletky a další drobnosti válely hala bala po koupelně? Pořiďte si ratanové košíky nebo rovnou větší koše. Vše do nich krásně poskládáte a navrch získáte pěkný přírodní doplněk do moderní i retro koupelny.

Ve větších koupelnách se výborně daří i některým květinám. Do ratanového květináče zasaďte třeba fíkus droboučký, břečťan popínavý nebo palmu horskou.

Váháte, jak zařídit svou koupelnu? Poraďte se s námi

Naše bytové designérky jsou tu pro vás každý všední den. Navedou vás ve výběru nábytku do koupelny i doplňků tak, aby všechno pěkně ladilo.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!